کلاهبرداري تحت عنوان شرط بندي

کلاهبرداري تحت عنوان شرط بندي

شما هم افرادي که در اينستاگرام با رفتار هاي ناپسند و خارج از عرف سايت هاي پيش بيني فوتبال و شرط بندي خودشان را تبليغ مي کنند را حتما ديده ايد. با اين رفتار هاي ناپسند به سادگي مخاطب هايشان را جذب مي کنند و به آنها وعده پولدار شدن در زمان کوتاه را مي دهند و با اين روش شما را وارد سايت هاي شرط بندي خودشان مي کنند و  از اينجاست که داستان کلاهبرداري آغاز مي شود.
تمامي بازي هاي شرط بندي قمار و حرام هستند و از نظر قانوني نمي توان آنها را در ايران انجام داد اما اين افراد با سواستفاده از بستر اينترنت اين محدوديت را دور مي زنند و اين فعاليت را با نيت هاي کلاهبرداريشان انجام مي دهند.

آيا کسي تا به امروز با استفاده از سايت هاي شرط بندي پولدار شده؟

 

بله اما افراد ساده باوري که پول خود را وارد اين سايت ها مي کنند پولدار نشده اند بلکه مالکان سايت ها پولدار شده اند، ترفند ترقيب براي پولدار شدن با استفاده از بازي هاي شرط بندي و کازينويي باعث شده افراد زيادي فريب اين سايت ها را بخورند و سرمايه خودشاان را از دست بدهند.

اين نکته را فراموش نکنيد که اين وعده ها فقط دروغ است
معرفي چند تا از روش هاي کلاهبرداري سايت هاي شرط بندي

درگاه هاي فيشينگ: در اين روش در زماني که شما داريد به درگاه هاي پرداخت وصل مي شويد به يگ درگاه جعلي وصل مي شويد و از همين طريق اطلاعات حساب شما به دست افراد شياد و سارق مي افتاد که با فعال شدن رمز پوياي اين روش کلاهبرداري به تاريخ پيوست.

بستن حساب کاربري: در اين روش بعد از اين که شما حساب کاربريتان را شارژ کرديد و يا مبلغي را در اين سايت ها برنده شديد حساب کاربري شما غير فعال مي شود و شما ديگير هيچ دسترسي به سايت نداريد، اين روش را زماني اين سايت ها انجام مي دهند که مبلغ زيادي در حساب شما موجود باشد.

نرم افزار هاي مخرب: اين روش را بسياري از اين سايت ها به کار مي گيرند به اين صورت که در بازي هاي شرط بندي مثل بازي انفجار کد ها و الگوريتم هاي مخربي را کار گذاشته اند که باعث باخت شما مي شود و پول شما از دست ما ميرود.

*اگر مي خواهيد هيچ وقت در دام اين سيستم کلاهبردار نيفتيد تحت هيچ عنواني در سايت هاي شرط بندي بازي فعاليت نکنيد*

معرفي چند تا از کلاهبردارترين سايت هاي شرط بندي

سايت پويان مختاري: اين سايت که از راه تبليغات غير اخلاقي گرداننده آن و با استفاده از روش هاي بالا پول زيادي را کلاهبرداري کرده را مي توان کلاعبردار ترين سايت شرط بندي دانست، اين شخص در اسپانيا به اتهام پولشويي و کلاهبرداري دستگر شده

سايت ساشا صبحاني: پسر سفير سابق ايران در ونزوئلا که حالا به راه اندازي سايت شرط بندي پول زيادي را به دست آورده و با لايو هاي اينستاگرامي که ميگيرد هم هنجار هاي جامعه را مي شکند و هم با جذب افراد در سايت شرط بندي خود پول هنگفتي به دست آورده.
براي اين گه پول خود را در سايت هاي شرط بندي از دست ندهيد بهترين راه اين است که سمت اين سايت هاي شرط بندي نرويد زيرا هيچ کسي به جز مالک و گردانندگان اين سايت ها با کار در اين سايت ها پولدار نمي شوند.
*محتواي اين خبر تبليغاتي است و ره يافته ها هيچ گونه مسئوليتي در قبال آن نمي پذيرد

 

برچسب ها: کلاهبرداری,تحت,عنوان,شرط,بندی,
[ يکشنبه 8 تير 1399 ] [ 15:20 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

بررسي ساختار لوازم بدنه استوک سراتو

خودرو سراتو از ديگر اتوموبيل هاي موفق شرکت خودرو سازي کيا مي باشد که با ورود خود به بازار هاي اصلي کشورهاي مختلف توانست تا فروش خوبي را کسب کند. اين خودرو با داشتن بدنه محکم و قطعات با کيفيت با سرعت جاي خود را در عرصه خودرو سازي پيدا کرد، اما در بازار ايران در صورت بروز اتفاقي براي خودرو به دليل گران قيمت بودن لوازم بدنه افراد ترجيح مي دهند تا از لوازم بدنه استوک سراتو استفاده کنند.

کيفيت لوازم بدنه استوک سراتو

 خودرو سراتو اتوموبيلي گران قيمت مي باشد که به طور حتم قطعات بدنه آن نيز به همين شکل هستند. اين يکي از دلايلي است که خريداران از لوازم بدنه استوک سراتو استفاده مي کنند چرا که بسيار به صرفه اقتصادي است.

 کيفيت لوازم بدنه استوک سراتو از مهم ترين نکاتي است که خريداران به آن توجه مي کنند چرا که بدنه خودرو زيبايي آن مي باشد و نه تنها اين اتوموبيل بلکه هر وسيله نقليه اي بدون آن ناقص است، به همين دليل بايد لوازم بدنه استوک سراتو بهترين کيفيت را داشته باشند.

 خريداران بايد لوازم بدنه استوک سراتو را با دقت انتخاب کنند و حتما قبل از خريد بايد مشورت و تحقيق لازم براي قطعه مورد نظر صورت بگيرد تا از خريد محصولات بي کيفيت جلوگيري شود.

 کيفيت و ساختار بسياري از لوازم استوک که توسط مراکز معتبر به فروش مي رسند استاندارد است و کارايي لازم را براي خودرو ايجاد مي کنند.

 لوازم بدنه استوک سراتو در صورت اصل بودن از ساختاري محکم و با دوام برخوردار هستند و همين با کيفيت بودن باعث مي شود تا بتوان سال ها از اين قطعات استوک استفاده کرد.

 معمولا بيشترين دليل خريد لوازم بدنه استوک سراتو داشتن توجيه اقتصادي براي استفاده از اين قطعات مي باشد چرا که قطعات نو با اينکه با کيفيت هستند اما بسيار گران قيمت مي باشند.

قيمت لوازم بدنه سراتو

 لوازم بدنه استوک سراتو مانند بسياري از ديگر محصولات به دليل داشتن مدل هاي مختلف و همچنين کيفيت هاي درجه بندي شده داراي قيمت هاي متفاوتي نيز هستند، البته بيشتر قيمت گذاري ها بر اساس کارايي، سالم بودن و کيفيت انجام مي گيرند.

 خريداران مي توانند با کمي جستجو و پيدا کردن فروشگاه هاي معتبر از قيمت هاي خوبي برخوردار شوند البته بايد قبل از خريد فرد مطمئن شود که فروشگاه معتبر بوده و يا قطعه مورد نظر با کيفيت باشد تا پس از خريد مشکلي پيش نيايد.

vmdj_x13.jpg 

بررسي ساختار لوازم بدنه استوک سراتو

 همچنين در سال هاي اخير فروش لوازم بدنه استوک سراتو به صورت آنلاين هم انجام مي گيرد و اين امکان به خريداران داده شده است تا در هر زمان يا هر مکاني افراد بتوانند لوازم بدنه مورد نياز خود را پيدا کرده و خريداري نمايند.

 همچنين خريد آنلاين باعث مي شود تا از اتلاف زمان و هزينه هاي اضافي جلوگيري به عمل آيد. جدا از آن در  بعضي سايت ها تخفيف هايي ارائه مي شوند در صورتي که فروش حضوري اينگونه نخواهد بود به همين دليل يک محصول مي تواند قيمت هاي متفاوتي داشته باشد.

 هر چند برخي افراد براي خريد لوازم بدنه استوک سراتو ترجيح مي دهند تا به صورت حضوري خريد را انجام دهند، که در اين مواقع بهتر است قبل از خريد به چند فروشگاه سر زده و يک ديد اجمالي از کالاي مورد نظر بدست آورند.

لزوم با کيفيت بودن لوازم بدنه استوک

 بايد توجه کرد بدنه خودرو اصلي ترين محافظ راننده و سرنشينان آن مي باشد به همين دليل رسيدگي به قطعات قسمت بدنه بسيار مهم است. حال اگر آسيبي بر اين قسمت ها برسد بايد به سرعت با يک قطعه با کيفيت جايگزين گردند.

 با توجه به اين مسئله که قيمت بدنه و به خصوص قطعات خودرو بسيار گران مي باشند بنابراين خريد لوازم بدنه استوک سراتو بهترين راه حل مي باشد.

 

بررسي ساختار لوازم بدنه استوک سراتو

 جدا از قيمت، لوازم بدنه استوک سراتو جايگزيني عالي براي قطعات نو مي باشند چرا که کيفيت برخي از آن ها برابر يا نزديک به لوازم نو مي باشند اما قيمتشان خيلي کمتر است. اين مسئله از ديگر دلايل جذب افراد براي خريد لوازم استوک سراتو مي باشد.

 اگر خريداران لوازم بدنه استوک سراتو را اصل و ساخت کره جنوبي تهيه نمايند تا سال ها نگران چيزي نخواهند بود. البته شرکت هاي ديگري نيز ممکن است اين محصولات را توليد کرده باشند اما به کيفيت محصولات کره جنوبي نمي رسند.

 ساختار محکم و با دوام لوازم بدنه استوک سراتو باعث مي شود تا عمر مفيد وسيله نقليه بالا برود و صاحب خودرو را تا مدت ها از دردسر دور نگه مي دارد.

نکاتي مهم براي خريد لوازم بدنه سراتو

 خريداران لوازم بدنه استوک سراتو حتما توجه داشته باشند که قبل از خريد به طور دقيق لوازم را بررسي کنند تا خط خوردگي يا زدگي بر روي آن نباشد. براي مثال وجود مشکلي بر روي درب يا آينه استوک مي تواند ظاهر خودرو را بد جلوه دهد و جلوي زيبايي آن را بگيرد.

 افراد بايد بدون شک و با هيچ ترديدي لوازم مورد نظر خود را از مراکز فروش معتبر تهيه کنند و بر اين مسئله بايد بارها تاکيد شود چرا کوچکترين مشکلي در قطعات مي تواند بزرگترين خرابي ها را بوجود آورد.

 استفاده از محصولات استوک با کيفيت مي توانند آلايندگي خودرو را تا حد قابل ملاحظه اي کاهش دهند و به محيط کمک شاياني کنند.

 اما بر عکس اين موضوع هم مي تواند رخ دهد به اين صورت که استفاده از لوازم بي کيفيت و يا تقلبي باعث مي شوند تا هم محيط زيست و هم سلامت فردي راننده و يا سرنشينان به خطر بيافتد.

 

بررسي ساختار لوازم بدنه استوک سراتو

 افراد بايد هميشه به هولوگرام يا بارکد حک شده بر روي لوازم بدنه استوک سراتو توجه کرده و در صورت لزوم آن را براي اصل يا تقلبي بودن بررسي کنند.

 در خريد هاي اينترنتي حتما بايد به نماد اعتماد توجه داشت و همينطور تصاوير محصول را با دقت بررسي کرد تا مشکل خاصي براي خريدار پيش نيايد.

 همچنين براي اطلاع از قيمت و يا خريد محصولات با کيفيت استوک و نو کيا اسپورتيج شما مي توانيد بر روي ليست قيمت قطعات کيا اسپورتيج کليک کرده و از جديد ترين محصولات با خبر شويد.

 

برچسب ها: بررسی,ساختار,لوازم,بدنه,استوک,سراتو,
[ سه شنبه 3 تير 1399 ] [ 10:48 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

بررسي لوازم استوک سوناتا YF

سوناتا YF يکي از بهترين خودرو هاي موجود در ايران مي باشد که با داشتن طراحي بي نظير بدنه به سرعت داراي محبوبيت فراواني شد. به طور معمول با آمدن يک محصول جديد به بازار لوازم يدکي آن هم وارد بازار مي شود اما در بعضي موارد قيمت لوازم خودرو هيوندا سوناتا به قدري بالا است که خريداران را از تصميم خود منصرف مي کند، به همين دليل افراد مجبورند به دنبال لوازم استوک سوناتا YF باشند.

کيفيت لوازم استوک سوناتا YF

 افرادي که به دنبال خريد لوازم استوک سوناتا YF هستند به کيفيت و کارايي قطعات بسيار توجه مي کنند که البته کار بسياري درستي است.

 در کل لغت استوک مي تواند تصوير بدي در ذهن خريداران و شنوندگان داشته باشد اما اين به خاطر لوازم دست دوم بي کيفيت و ضعيفي است که خريدار در گذشته با آن مواجه شده و اين باعث شده تا خريدار نتواند آن تصاوير را از ذهن خود حذف کند.

 اما اين مسائل نبايد در خريد فرد تاثير بگذارند چرا که همه لوازم استوک خودرو بي کيفيت نيستند، در واقع بازار وسايل استوک بسيار بازار پر رونقي است و بخشي از دليل آن خريد و فروش لوازم با کيفيت مي باشد.

 لوازم استوک سوناتا YF هم به دليل خصوصياتي که دارند مورد توجه خريداران و فروشندگان هستند، پيدا کردن لوازم استوک سوناتا YF کار سختي نيست اما براي اينکه بدانيد محصولي که قصد خريداري آن را داريد بي کيفيت نباشد، پيشنهاد مي شود حتما با يک مشاور يا کارشناس معتبر تماس گرفته و از او کمک بخواهيد تا خريد مطمئني داشته باشيد.

 حتما توجه داشته باشيد براي خريد لوازم استوک سوناتا YF آن ها را از مراکز معتبر تهيه کنيد تا بتوانيد در صورت لزوم بازگشت وجه خود را تضمين کنيد.

قيمت لوازم استوک سوناتا YF چگونه است؟

 به طور طبيعي با بالا بودن کيفيت يک محصول قيمت آن هم تغيير مي کند پس بنابراين مي توان گفت قيمت در لوازم استوک سوناتا YF متغير است. البته افراد بايد بيشتر به کارايي و کيفيت محصولات توجه نمايند تا به قيمت آن، زيرا وسيله اي که خريداري مي شود براي سلامتي و آسيب نديدن خودرو و از همه مهم تر سرنشينان آن مورد استفاده قرار مي گيرد.

ele7_x11.jpg

لوازم استوک خودرو سوناتا YF

 اما گاهي اوقات لوازم استوک سوناتا YF پيدا نمي شوند يا کم پيدا مي شوند به همين دليل بهتر است يک مرکز معتبري را براي خود انتخاب کرده و از آنجا اقدام کنيد چرا که آن ها با اين بازار کاملا آشنايي دارند و مي توانند محصولات با قيمت هاي ارزان را براي مشتريان خود تهيه کنند.

 خودرو سوناتا YF يک خودروي محنصر به فرد، زيبا و همچنين گران قيمت است که در طي سال ها طرفداران زيادي به خصوص در ايران پيدا کرده است. مسلما چنين خودروي گران قيمتي لوازم يدک گراني نيز دارد به همين دليل لوازم استوک سوناتا YF گزينه بهتري براي کساني است که علاقه مند به خريد لوازم خودرو با قيمت پايين هستند مي باشد، چرا که داراي صرفه اقتصادي خوبي نسبت به لوازم نو است.

لوازم خودرو سوناتا YF

 لوازم خودرو سوناتا به دليل داشتن برند معتبر جهاني و اصل بودن قطعات داراي قيمت بالايي هستند. اما خودرو وسيله اي است که بايد به آن توجه و رسيدگي شود و در صورت عدم اين رسيدگي آسيب هايي به خودرو وارد مي شود که بايد به سرعت تعمير يا تعويض شوند.

 لوازم استوک سوناتا YF تقريبا مانند لوازم نو خودرو داراي کيفيت خوبي هستند البته کيفيت آن ها بستگي به اين دارد که از مکان هاي معتبر خريداري شده اند يا خير. به دليل عدم آگاهي صحيح صاحبان اين نوع خودرو از اصل يا تقلبي بودن لوازم استوک سوناتا YF بسياري از افراد مي توانند با فروختن لوازم بي کيفيت به خريداران سود کلاني کسب کنند.

 

لوازم استوک خودرو سوناتا YF

 براي خريد لوازم استوک سوناتا YF بايد توجه داشته باشد که بهتر است قطعات کره اي را خريداري کنيد، از آنجا که شرکت هيوندا يک شرکت کره اي است بنابراين قطعات اصل خودرو کره اي مي باشند.

 البته اين تنها يک پيشنهاد است چرا که بسياري از شرکت هاي صنعتي هستند که قطعات با کيفيتي را توليد کرده و به بازار وارد مي کنند. البته هر چقدر هم شما از خودرو مراقبت کنيد باز هم با مرور زمان خودرو به قطعاتي نياز پيدا مي کند.

صرفه اقتصادي و نحوه خريد

 در بسياري از موارد خريد آکبند محصول به صرفه اقتصادي فرد نمي باشد و البته درست هم است، چرا که قيمت بسياري از محصولات خودرو سوناتا به دلايل بسيار مانند بالا بودن تورم قيمت اصلي خود محصول نيستند و افراد با خريد اين محصولات مبلغي بيش از هزينه اصلي پرداخت مي کنند.

 همانطور که گفته شد بهترين کار در اين مواقع خريد لوازم استوک سوناتا YF مي باشد که با خريد از مراکز معتبر و شناخته شده شما مي توانيد مبلغي بسيار کم پرداخت کرده و از محصولي با کارايي و کيفيتي بالا برخوردار شويد.

 سايت هاي بسياري نيز هستند که به خريد و فروش لوازم استوک سوناتا YF مي پردازند اما تعداد کمي مي باشند که مي توان به آن ها اعتماد کرد.

 

لوازم استوک خودرو سوناتا YF

 ممکن است حادثه اي پيش بيايد و آسيب هاي جدي به خودرو وارد شوند در اين صورت شما مي توانيد به راحتي و با چند کليک ساده لوازم استوک سوناتا YF مورد نياز خود را خريداري نماييد. از لوازم بدنه گرفته تا لوازم موتور اتوموبيل و ديگر قطعات مورد نياز خودرو در کمترين زمان ممکن به دست خريدار مي رسند.

 خريد اينترنتي مزاياي خود را دارد اما معايبي هم دارد براي مثال حتما به رنگ و بارکد لوازم استوک سوناتا YF دقت کنيد و در صورت لزوم با مشاوران و کارشناسان سايت مورد نظر خود تماس بگيريد چرا که قرار دادن عکس يک محصول با کيفيت در سايت کار سختي نخواهد بود پس حتما يک سايت معتبر براي خريد هاي آنلاين خود پيدا کنيد.

 توجه کنيد که حتما لوازم استوک سوناتا YF را از سايت هايي خريداري نماييد که به شما گارانتي محصولات و همچنين بازگشت وجه را ارائه کنند، همچنين داراي پشتيباني قبل و بعد از خريد نيز باشند.

 

برچسب ها: بررسی,لوازم,استوک,سوناتا,YF,
[ سه شنبه 3 تير 1399 ] [ 10:29 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

مزيت کار در فضاي کار اشتراکي

مزيت کار در فضاي کار اشتراکي

وبلاگ مقالات ‏10 مزيت کار در فضاي کار اشتراکي

مزيت کار در فضاي کار اشتراکي

مزيت کار در فضاي کار اشتراکي

 

‏?? مزيت کار در فضاي کار اشتراکي چيست؟ قبل از انتخاب، با بررسي نيازهاي مان بهتر است بهترين فضا را براي کار کردن انتخاب کنيم.

يکي از جذاب­ترين جنبه­‌هاي آغاز کسب و کار شخصي اين است فاصله گرفتن از رقابت‌هاي موجود در محيط کار است.

ديگر ساعت‌­هاي اضافه‌ کاري، جلسات خسته کننده و پروژه‌­هايي که در ساعت ?:?? روز چهارشنبه روي ميزتان قرار مي‌گرفتند وجود نخواهد داشت.

اينکه در خانه يا حتي يک کافي‌شاپ روي مبل راحتي بنشينيم و کار کنيم شبيه يک رويا به نظر مي­‌رسد.

اما اين سبک از کار کردن چالش­‌هاي خاص خود را دارد.

وقتي که شما در کنار تلويزيون، تخت خواب و خانواده خود هستيد

کار کردن بدون حواس‌پرتي، با تمرکز و انگيزه بالا دشوار است.

در سال­هاي اخير، فضاهاي کار اشتراکي به عنوان گزينه‌­اي موفق براي حل اين مشکلات به وجود آمده‌­اند.

اخيراً، تيمي از محققان يافته‌هاي خود را درباره فضاي کار اشتراکي در مجله کسب‌وکار دانشگاه هاروارد منتشر کردند.

اين تحقيقات نشان مي‌دهد که بين بازده کارکنان در فضاي کار اشتراکي با کارکنان در فضاهاي سنتي تفاوت‌هاي فاحشي وجود دارد.

با نگاه دقيق‌تري دريافتند که کارکنان فضاي کار اشتراکي هدفمندتر و با تمرکز بيشتري کار مي‌کنند.

اين امر ناشي از احساس تعلق آنها به يک گروه است.

کارکردن در کنار جمع اما به صورت مستقل باعث مي‌شود افراد براي کار انگيزه بيشتري داشته باشند.

در ادامه به مزيت‌هايي که فضاي کار اشتراکي را از ساير فضاهاي کاري متمايز مي‌کند، اشاره مي‌کنيم:

 

بازدهي بيشتر

معمولاً کارآفرينان مخاطب جدي فضاهاي کار اشتراکي هستند.

ارتباط با افراد مختلف در يک محيط اداري، انرژي مضاعفي براي ادامه کار در هر يک از آنها ايجاد مي‌کند.

طبق نتايج يک تحقيق که در سايت آفيس وايب منتشر شده، يک محيط کاري اشتراکي باعث کارآيي بيشتر در ??% از کارآفرينان، تمرکز بيشتر در ??% از کارآفرينان، و اعتماد به نفس بيشتر در ??% از آنها شده است.

هيجان حضور در يک محيط کاري اشتراکي، جايي که همه افراد به پروژه­‌هاي مربوط به کار خود مشغول هستند،

باعث مي‌­شود که شما کسب و کار خود را با موفقيت به جلو ببريد.

 

جلوگيري از تنهايي

اغلب گفته مي‌­شود که زندگي يک کارآفرين فقط مي­‌تواند يک زندگي همراه با تنهايي باشد.

از طرفي کار کردن به تنهايي مي‌­تواند تاثيرات منفي روي سلامت رواني افراد بگذارد.

ارتباط با ديگران در يک محيط کاري بخش مهمي از زندگي روزانه اکثر مردم را تشکيل مي‌­دهد.

حضور در يک فضاي کار اشتراکي باعث مي‌شود

که شما در کنار افرادي که ذهنيت و سبک زندگي شبيه به شما دارند باشيد.

اين موضوع باعث مي­‌شود شما در حالي‌که روي پروژه خود کار مي‌کنيد

حس اجتماعي بودن و سرزندگي داشته باشيد.

حمايت عاطفي

اگر تا به حال به عنوان مدير يک کسب‌وکار کوچک به خودتان و يا مسيرتان شک کرده‌ايد، بدانيد که تنها نيستيد

با قرار گرفتن در کنار ديگر کارآفرينان، لحظاتي را که دچار ترديد مي­شويد را آسانتر پشت سر مي‌گذاريد.

شما در مسير کاري خود از نظرات و انتقادات آنها نيز مي‌توانيد بيشترين بهره را ببريد.

 

کاهش هزينه‌ها با امکانات و تيم اجرايي مشترک

هر کسب‌وکاري براي راه‌اندازي و پيشرفت به امکاناتي نياز دارد

که هر کدام از آنها هزينه‌هاي بسياري دارند. مانند: اينترنت پرسرعت، خط‌هاي تلفن مخصوص و تجهيزاتي مانند مبلمان، پرينتر، اسکنر و… .

فضاهاي کار اشتراکي اين امکانات را در فضايي مطلوب در اختيار افراد قرار مي‌دهند.

کسب‌وکارها يا افرادي که در اين فضاها مشغول هستند هزينه ثابتي را پرداخت مي‌کنند

و ديگر لازم نيست دغدغه تجهيزات را داشته باشند.

لازم نيست براي هر کاري محاسبات خاص انجام بدهند و به فکر پرداخت قبض‌ها باشند.

آنها ديگر به نيروي خدماتي يا نظافت ساختمان، تعمير و نگهداري وسائل و… فکر نمي‌کنند.

 

شبکه‌سازي

هر فرد يا گروهي که بخواهد در اکوسيستم کاري خود ديده شود مي‌تواند در اين محيط با کارآفرين‌هاي حوزه تخصصي خود ملاقات کند.

استفاده از تجربه‌هاي اين افراد مي‌تواند تأثير چشمگيري در موفقيت گروه‌هاي کاري داشته باشد.

افراد فعال و باانگيزه در کنار هم اما مستقل از هم کار مي‌کنند.

از تجربه‌ها و اندوخته‌هاي يکديگر استفاده مي‌کنند.

ايده‌هاي جديد دريافت مي‌کنند و پيشنهادهاي خوب کاري دريافت مي‌کنند يا ارائه مي‌دهند.

اين تعامل‌ها باعث مي‌شوند ديد بازتري به مسير کار داشته باشيد

و درک بهتري از توانايي‌ها و مهارت‌هاي‌تان پيدا کنيد.

کار کردن به تنهايي يک مانع ميان شما و افراديست

که مي­توانند به کسب و کار شما کمک کنند.

يکي ديگر از فوايد کار کردن مشترک اين است که شما را به افراد متخصص با مهارت‌ها و توانايي‌هاي گوناگون نزديک ميکند

همچنين به شما اين فرصت را مي‌دهد تا از اطلاعات آن­ها استفاده کنيد.

از مزاياي ديگر اين فضا اين است که برخي سازمان‌ها يا شرکت‌هاي خصوصي بزرگ يا شرکت‌هاي دولتي، بخشي از فعاليت‌هاي خود را در فضاي کار اشتراکي آغاز مي‌کنند.

اين سازمان‌ها با هدف ارتقاء کاري خود و به‌روز بودن وارد فضاي کار اشتراکي مي‌شوند.

اما حضور آنها فرصت بسيار باارزشي براي صاحبان کسبوکارهاي کوچک يا فريلنسرها است.

 

به‌روز بودن و اطلاع از رويدادهاي مهم

 در يک فضاي کار اشتراکي با کساني که علايق شبيه شما دارند معاشرت مي‌کنيد.

ممکن است در زمان استراحت با آن‌ها درباره سينما، فوتبال و… هم‌کلام شويد.

در ميان گپ‌وگفت‌ها اطلاعاتي در حوزه کاري خود دريافت مي‌کنيد که براي شما بسيار مفيد است.

 از طريق تيم اجرايي فضاي کار اشتراکي هم از رويدادهاي مربوط به کارتان مطلع مي‌شويد.

اين اطلاعات باعث مي‌شود در بهترين زمان بهترين اقدامات را برنامه‌ريزي و اجرا کنيد يا بهترين آموزش‌ها را ببينيد.

 

تمرين سازگاري و حفظ سرمايه اجتماعي

به عنوان يک مدير يا فريلنسر، با حضور در يک فضاي کار اشتراکي ياد مي‌گيريد

که چگونه روابط کاري و سيستم خود را مديريت کنيد.

درواقع يک فرصت آزمون و خطا، بدون هيچ هزينه‌اي در اختيار شماست.

در اين فضا بايد منافع جمع براي شما مهم باشد.

در مقابل بسياري از مسائل بايد منعطف و سازگار باشيد.

بايد بتوانيد بهترين و مسالمت‌آميزترين راه‌حل‌ها را پيدا کنيد؛

چون فضا براي شما اختصاصي نيست و گروه‌هاي ديگري هم درآن مشغول به کارند.

اين چالشها تمرين خوبي براي رويارويي با جامعه کاري واقعيست که بيرون از اين فضا منتظر شماست.

 

کاهش استرس کاري

اگردر خانه حضور داشته باشيد و ساعت کاري مورد نظرتان را مشغول به کار نباشيد مضطرب مي‌شويد.

ممکن است کارکردن شما با برنامه‌هاي خانواده تداخل داشته باشد.

ممکن است صداي تلويزيون، گفت‌وگو و رفت‌وآمدها حواس شما را پرت کند؛

مخصوصاً اگر اتاقي متعلق به خودتان نداشته باشيد.

 وقتي کارتان آنگونه که انتظار داريد پيش نمي‌رود احساس گناه مي‌کنيد

و استرس به سراغ‌تان مي‌آيد.

اما با بيرون‌آمدن از خانه به قصد انجام کار و قرارگرفتن در محيط کاري آزاد اين استرس‌ها از بين مي‌روند.

 

افزايش توانايي مديريت زمان

مزيت کار در فضاي کاري اشتراکي اين است که کارکردن در خانه وقفه‌هاي بسياري در کار ايجاد مي‌کند.

اگر نتوانيد اين وقفه‌هاي کاري را مديريت کنيد از کارتان عقب مي‌مانيد.

ممکن است ساعت‌هاي زيادي در خانه براي کارکردن بمانيد، اما يک‌سوم زماني که صرف کرده‌ايد کار مفيد انجام بدهيد.

بنابراين حضور در فضايي که عوامل مختل‌کننده کار را ندارند، بهتر مي‌توانيد گذران وقت‌تان را مديريت کنيد.

 

جسارت در نوآوري و ايده‌پردازي

ديگر مزيت کار در فضاي کار اشتراکي اين است که وقتي تنها هستيد، احتمالاً محافظه‌کارتر خواهيد بود.

چون همه آسيب‌ها و هزينه‌هاي يک کار نوآورانه متوجه شماست جسارت پرداختن به ايده خود را نخواهيد داشت.

اما اگر در يک فضاي استارتاپي قرار بگيريد که همه به دنبال پياده‌کردن ايده‌هاي خود هستند شما هم جسارت پيدا مي‌کنيد.

ممکن است هم‌تيمي‌هايي پيدا کنيد و کار را با آنها شروع کنيد.

حضور در جمع و همکاري با تيم باعث مي‌شود با دلگرمي بيشتري به ايده‌هاي نوآورانه فکر کنيد و آنها را راحت‌تر پيش ببريد.

همچنين در فضاي کار استارتاپي با افراد باتجربه تعامل خواهيد داشت

که کمک چشمگيري به پيشرفت کارتان مي‌کند.

پاراديس هاب در شبکه هاي اجتماعي:

شماره دفتر کار:???????????

آدرس دفتر کار: شعبه مرکزي: تهران، بلوار ارتش غرب، بعد از بلوار اوشان، خيابان ابوالفضل صميع، شعبه باغ بهشت

 

https://www.linkedin.com/company/paradisehub

https://t.me/paradisehub

https://twitter.com/paradisehubir

https://www.instagram.com/paradisehub.ir

 

 

برچسب ها: مزیت,کار,در,فضای,کار,اشتراکی,
[ يکشنبه 1 تير 1399 ] [ 22:52 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

سخناني که نبايد در فضاي کار اشتراکي بيان کنيد

سخناني که نبايد در فضاي کار اشتراکي بيان کنيد

وبلاگ مقالات سخناني که نبايد در فضاي کار اشتراکي بيان کنيد

فضاي کار اشتراکي

فضاي کار اشتراکي

 

سخناني که نبايد در فضاي کار اشتراکي بيان کنيد عنوان مقاله اي از سايت است که مي خواهد بهره روي استارتاپ از اين محيط را افزايش دهد.

خداحافظي همکاران، راهروهاي پرپيچ و خم خاکستري، نورپردازي تند و سالني که در سکوت فرورفته است، اين‌ها همه جزئي از محيط‌هاي مشترک کاري و فضاي کار اشتراکي هستند.

منظور از فضاي کار اشتراکي فضايي است که

در اختيار افراد مستقل قرار مي‌گيرد تا بتوانند در آن فعاليت کنند.

در سال ???? ???? ميليون نفر در آمريکا به صورت مستقل کار مي‌کردند

که ??????? نفر از آن‌ها در محيط‌هاي مشترک کاري با دکوراسيون شيک و داراي امکانات رفاهي کامل که مورد علاقه کارآفرينان است کار مي‌کردند.

پيش‌بيني مي‌شود تا سال ????، ?? درصد از شرکت‌ها محيط کاري خود را راه‌اندازي کنند.

رهبر بازار در اين زمينه شرکت WeWork است

که در حال حاضر ??? ميليون فوت مساحت، تنها در شهر نيويورک به افراد اختصاص داده است.

توانايي اجتماعي شدن در چنين اکوسيستم‌هايي محيط کاري را ايجاد مي‌کند

که هر فرد با هر رده اجتماعي، سني و جنسيتي در آن احساس خوبي داشته باشد.

 

سخن نابغه روابط عمومي منهتن

يکي از نابغه‌هاي روابط عمومي که در مرکز شهر منهتن کار مي‌کرد مي‌گويد: «تنها قدم زدن به داخل سالن در من خلاقيت ايجاد مي‌کند و ديدن افراد در حال کار به من ايده مي‌دهد

فردي که در يک شرکت ? نفره کار مي‌کند و در املاک WeWork فعاليت مي‌کند

به زيبايي محيط مشترک کاري را در يک جمله توصيف مي‌کند: «اينجا اصلا شبيه دفتر پدرم نيست

با توجه به اين روند، احتمال دارد که کار گروهي بخشي از زندگي کاري شما نيز بشود

اما در نظر داشته باشيد يک فضاي جديد نيازمند يک نوع رابطه اخلاقي بين غريبه‌هايي است که با هم همکار مي‌شوند.

در ادامه راهنمايي‌هايي را در خصوص چگونگي برقرار کردن رابطه در اين محيط و تأثيرگذاري بر ديگران بيان مي‌کنيم.

هرگز نگوييد: «دوست داري زودتر از بقيه از اپليکيشن من استفاده کني؟»

با اين تفکر که ديگر کارکنان، مشتري شما هستند وارد محيط نشويد.

شما بايد کسب‌وکار خودتان را خودتان بچرخانيد.

در عوض چه کنيم: بسياري از محيط‌هاي مشترک کاري يک فضاي داخلي دارند

که شما مي‌توانيد در آن محصولات و خدمات خود را معرفي کنيد.

يک ويديوي تبليغاتي کوتاه بسازيد و بگذاريد کيفيت کارتان خودش را به ديگران معرفي کند.

سعي کنيد افراد را بشناسيد، ممکن است شما بتوانيد نياز آن‌ها را برطرف کنيد.

هميشه به خاطر داشته باشيد که يک رابطه مؤثر برقرار کنيد

نه تنها به فکر فروش محصولات خود باشيد.

هرگز نگوييد: «ساعت ????? براي خوردن نوشيدني مي‌بينمت»

همکار خود را دوستتان ندانيد.

بايد بين دوست شخصي و يک آشنا در محيط کار فرق بگذاريد.

در حالي که برخي از افراد مي‌خواهند با برقراري ارتباط يک فضاي اجتماعي در محل کار ايجاد کنند

برخي ديگر تنها به يک مکان آرام و مناسب براي انجام کارشان نياز دارند.

در عوض چه کنيم: به همکاران پيشنهاد دهيد نهار را در آشپزخانه با شما بخورند يا بعد از ساعت ? بعدازظهر دورهمي اجتماعي برگزار کنيد.

با استفاده از امکانات مشترک که راحتي و نزديکي به همراه مي‌آورد ايجاد و حفظ مرز بين فردي کار مشکلي است.

شما که نمي‌خواهيد فردي باشيد که به خاطر صميميت زود و بيش از اندازه ديگران را از خود دور مي‌کند؟

هرگز نگوييد: «مي‌توانم در بخش شما کمي وقت بگذرانم»

اغلب محيط‌هاي کاري اين‌چنيني علاوه بر فضاي معمول دفتر کار خصوصي نيز براي اجاره دارند

اما بايد مبلغ قابل‌توجهي براي آن پرداخت کرد.

نشستن در اتاق‌هايي با ديواره‌هاي شيشه‌اي شفاف نيز تقريبا حريم خصوصي را حفظ نمي‌کند.

تنها درهاي بسته هستند که نشان مي‌دهند نبايد وارد شويد.

در عوض چه کنيم: منتظر دعوت بمانيد.

هرگز نگوييد: «تنها به نظر مي‌رسيد، مي‌خواهيد کمي صحبت کنيم؟»

اجتماعي بودن بخشي از جذابيت کار کردن در محيط مشترک است

اما افراد مختلف ترجيح مي‌دهند در محيط‌هاي مختلف کار کنند.

اگر شخصي کنار پنجره روي مبل نشسته است بدين معني نيست که کار نمي‌کند،

ممکن است دارد به موضوعي فکر مي‌کند.

در عوض چه کنيم: به فضا احترام بگذاريد.

خودتان را خيلي مشتاق و محتاج نشان ندهيد.

اگر کسي توجه شما را بخواهد با شما در ميان مي‌گذارد.

هرگز در مورد موضوعاتي مانند روابط جنسي، سياست يا مذهب حرف نزنيد

فکر نکنيد ديگران نيز ارزش‌ها و باورهاي شما را قبول دارند.

يک توافق‌نامه در خصوص همکاري در اين محيط‌ها وجود دارد که توسط ???? نفر از افراد عضو اين فضاها امضا شده است

و ارزش‌هاي همکاري مانند ارتباط، همدلي و فرصت‌يابي را تدوين کرده است

اما اين بدين معني نيست که همه افراد بايد به دنيا به يک چشم نگاه کنند.

در عوض چه کنيم: در خصوص روند کسب‌وکار، ورزش، فيلم، مجلات و … صحبت کنيم.

اگر موضوعات ديگري به ميان آمد از منظر ديگري به صحبت‌ها گوش دهيد،

مراقب لحن صدايتان باشيد

و اگر بحث بيشتر پيش رفت عذرخواهي کرده و محيط را ترک کنيد.

هرگز نگوييد: «به نظر تو پسر طبقه سومي آدم مزخرفي نيست؟»

در خصوص ديگر افراد بددهني نکنيد.

چرا که شما در يک فضاي اشتراکي شناخت چنداني از افراد نداريد

و ممکن است قضاوتتان بر آينده کاريتان تأثير بگذارد.

در عوض چه کنيم: فرصتي پيدا کنيد تا دوباره با آدمي که احساس خوبي به آن نداشتيد روبرو شويد.

اگر دوباره احساس بدي پيدا کرديد سعي کنيد با آن فرد ارتباط برقرار نکنيد.

در هر حال شايعه‌پراکني نکنيد.

هرگز نگوييد: «حوصله ندارم به سخنراني بروم اما در واقع مجبورم»

خودتان را مجبور به شرکت در مراسمي که به آن علاقه‌مند نيستيد نکنيد.

ايجاد الزام براي شرکت در مراسم جمعي ممکن است موجب شود حرفي بزنيد يا رفتاري انجام دهيد که دوست نداريد.

بهتر است خيلي مؤدبانه دعوت ديگران را رد کنيد.

در عوض چه کنيم: حقيقت را بگوييد و براي شرکت نکردن در مراسم خودتان را قضاوت نکنيد.

براي ديگران زمان لذت‌بخشي را آرزو کنيد.

هرگز نگوييد: «نوشيدني‌ها افتضاح و تلويزيون‌ها کوچک هستند»

امکانات را بي‌ارزش نکنيد.

اين امکانات مستقل‌تر و آزاد ? تر از محيط‌هاي کاري ديگر هستند.

انتقاد کردن ممکن است شما را فردي ناسپاس جلوه دهد.

در عوض چه کنيم: از راحتي لذت ببريد، ممکن بود همه چيز بدتر هم باشد!

 

فضاي کار اشتراکي جذاب پاراديس هاب در شبکه هاي اجتماعي:

شماره دفتر کار: ???????????

آدرس دفتر کار: شعبه مرکزي: تهران، بلوار ارتش غرب، بعد از بلوار اوشان، خيابان ابوالفضل صميع، شعبه باغ بهشت

 

https://www.linkedin.com/company/paradisehub

https://t.me/paradisehub

https://www.instagram.com/paradisehub.ir

 

 

برچسب ها: سخنانی,که,نباید,در,فضای,کار,اشتراکی,بیان,کنید,
[ يکشنبه 1 تير 1399 ] [ 22:33 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

مربا بخوريم يا سالاد؟

مربا بخوريم يا سالاد؟

کسي رو ميشناسيد که روي سالاد ماکاروني و هويج بريزد؟ يا برعکس از سالاد در مرباي هويج ماکاروني بريزد؟ خير وجود ندارد. در حال حاضر هم ما قصد نداريم همچين چيز ترسناکي به شما آموزش دهيم. قصد داريم  طرز تهيه مرباي هويج و سالاد ماکاروني را جداگانه به شما آموزش دهيم. هويج يکي از سبزيجات خوشمزه‌اي است که به راحتي مي‌تونين تهيه کنين و در دسترس همگان قرار داره. هويج جز سبزيجاتي هست که خواص زياد اون باعث شده حتماً در وعده‌هايي غذايي از اون استفاده کنيم. بابت خواص بيشمار هويج علاوه بر مصرف خوراکي، از هويج براي ساخت انواع وسايل آرايشي و بهداشتي و ماسک‌ها هم استفاده مي‌شه. حتما شنيدين که در زمان قديم از هويج هم به عنوان ضد آفتاب و هم رنگدهي به لب استفاده مي‌شده.

 

هويج يکي از سبزيجات خوشمزه‌اي است که به راحتي مي‌تونين تهيه کنين و در دسترس همگان قرار داره. هويج جز سبزيجاتي هست که خواص زياد اون باعث شده حتماً در وعده‌هايي غذايي از اون استفاده کنيم. بابت خواص بيشمار هويج علاوه بر مصرف خوراکي، از هويج براي ساخت انواع وسايل آرايشي و بهداشتي و ماسک‌ها هم استفاده مي‌شه. حتما شنيدين که در زمان قديم از هويج هم به عنوان ضد آفتاب و هم رنگدهي به لب استفاده مي‌شده. در اين مقاله ميتوانيد دستور پخت مرباي هويج و سالاد ماکاروني را با هم ببنيد.

خواص هويج: 

به‌خاطر وجود بتاکاروتن در جلوگيري از پيرشدن، محافظت بدن در مقابل بيماري‌ها، جلوگيري از آب مرواريد، جلوگيري از پوکي استخوان و همچنين باعث جلوگيري از عفونت مجاري ادراري مي‌شود. اگر هويج مصرف کنيد سيستم ايمني بدنتان را تقويت مي‌کنيد و در واقع با مصرف آن مقدار کلسترول خون را پايين مي‌آورديد. هويج سرشار از پتاسيم، فيبر و ويتامين K است. بسيار از آن در کاهش وزن استفاده مي‌شود بابت کم بودن مقدار کلسترول. هويج در انواع رنگ سفيد، زرد، نارنجي و بنفش موجود است، که ما ايرانيان معمولاً رنگ نارنجي هويج را مي‌شناسيم و خريداري مي‌کنيم بابت درصد آب بالايي که دارد بسيار براي پوست و مو مفيد و تقويت کننده است. همچنين ويتامين A موجود در هويج تقويت کننده چشم است. ويتامين B موجود در هويج بسيار براي تقويت و آرامش اعصاب مهم به شمار مي‌آيد. ساير دستورهاي آشپزي و انواع مرباها و غذاي خوشمزه

مصرف هويج خام بهتر است يا پخته؟

اکثر افراد اين‌گونه تصور مي‌کنند که تمامي ميوه‌ها و سبزي‌ها بهتر است به صورت خام مصرف شود. اين ادعا تا حدي درست است زيرا پختن هويج باعث از بين رفتن فيبر آن مي‌شود ولي کاروتن در اثر پختن از بين نمي‌رود. طبق نتايج مطالعات اخير انجام شده، بهترين روش مصرف هويج، به صورت بخارپز است. و هويج پخته شده آنتي اکسيدان بيشتري نسبت به نوع خام آن دارد. خوردن هويج پخته شده استرس را کم مي‌کند. پس اگر شما جز کساني هستيد که تنش و اضطاب زيادي داريد، توصيه مي‌کنيم خوردن هويج پخته شده را در برنامه غذايي خود بگنجانيد. برخي ديگر از خواص هويج به طور کلي در ادامه ذکر شده‌اند.

هويج به دليل خواص زيادي که دارد بسيار از آن در غذاها و دسرهاي متنوع استفاده مي‌شود، ما در اينجا به 2 نوع غذاي بسيار محبوب و پرطرفداري اشاره مي‌کنيم که در آن از هويج استفاده شده است.

اولين غذايي که ما به شما معرفي مي‌کنيم،  مرباي هويج دسر خوشمزه‌اي است که مي‌تونين از اون در هنگام صبحانه يا عصرانه نوش جان کنين.

دومين غذاي پيشنهادي ما به شما، غذاي پرطرفدار سالاد ماکاروني هست که بسيار هم به عنوان غذاي اصلي و هم به عنوان پيش غذا در مهماني‌ها استفاده مي‌شود.

طرز تهيه مرباي هويج خوشمزه خانگي، مخصوص صبحانه 

بين همه‌ي مرباهاي موجود به جرات مي‌تونم بگم که راحترين و ساده ترين آن‌ها مرباي هويج خوشمزس که زمان کمي از شما مي‌گيره. فقط وسط اين مقاله به يه نکته اشاره کنم. علاوه بر طرز تهيه مرباي هويج و سالاد ماکاروني ميتونيد به مجله اکالا بريد و بعضي از دستور غذاهاي عجيب غريب ديگه هم ببينيد.

jc83_q4.jpg

مواد لازم براي تهيهي مرباي هويج :

 • هويج: 1 کيلو
 • شکر: 1 کيلو
 • گلاب: 1.2 پيمانه (يا وانيل: يک چهارم پيمانه)
 • آب ليموترش: 2 ق غ خوري
 • آب: 1 پيمانه
 • دانه‌هاي هل: 1 ق غ خوري
 • خلال پسته: 1 ق غ خوري
 • خلال بادام: 1 ق غ خوري
 • دانه‌ي به: 1 ق غ خوري

طرز تهيهي مرباي هويج:

 • در مرحله اول هويج‌ها را تميز بشوريد و خيلي نازک پوست بگيريد و رنده يا خلالي کنيد.
 • سپس شکر را به آن اضافه کنيد و کاملاً شکر و هويج را با هم مخلوط کنيد. سپس اين مخلوط را 24 ساعت در يخچال بگذاريد.
 • بعد از گذشت 24 ساعت ظرف را بيرون آوريد و آب را به آن اضافه کنيد و روي حرارت قرار دهيد. ابتدا حرارت زياد باشد تا بجوشد، سپس حرارت را کم کنيد.
 • چون مرباي هويج لعاب ندارد مي‌توانيد از دانه‌هاي به استفاده کنيد. ابتدا دانه‌هاي به را شسته و سپس آن‌ها را همراه با دانه‌هاي هل در مرباي در حال جوش بياندازيد. سپس حرارت را کم کنيد و درب ظرف را ببنديد تا هويج نرم و پخته شود. براي عطر بخشيدن به مربا از وانيل هم مي‌توانيد استفاده کنيد ولي آن را در مرحله? آخر اضافه کنيد.
 • اگر بعد از نرم شدن هويج آب مربا زياد بود درب ظرف را برداريد و به مدت 30 دقيقه? ديگر اجازه دهيد تا آب آن کاملاً بخار شود و مربا لعاب‌دار گردد.
 • شهد مرباي هويج به دليل وجود دانه‌هاي به غليظ است. بعد از اين مرحله دانه‌هاي به را خارج کنيد. حدود 10 دقيقه قبل از برداشتن مربا از روي حرارت، آب ليمو را به مربا اضافه کنيد. سپس مربا را خوب هم بزنيد. خلال پسته و بادام هم که کاملاً سليقه‌اي است را هم اضافه کنيد. دليل اضافه کردن آبليمو جلوگيري از شکرک زدن مربا است. اگر آبليمو را بيش از حد اضافه کنيد
 • باعث‌ترش شدن مربا مي‌شود. به همين دليل از جوهر ليمو هم مي‌توانيد استفاده کنيد.
 • در آخر گلاب يا وانيل را هم اضافه کنيد و اجازه دهيد مربا به اندازه? 2 تا 3 دقيقه? ديگر بپزد. حالا مربا آماده است و شما مي‌توانيد آن را در ظرف بريزيد. گلاب و وانيل تاثيري در مزه مربا ندارند و فقط براي بهتر شدن عطر آن استفاده مي‌شوند.
 • براي اين‌که مربا طعم متفاوت‌تري داشته باشد، مي‌توانيد کمي پوست پرتقال به آن اضافه کنيد. براي اضافه کردن پوست پرتقال دقت کنيد که نصف پيمانه از پوست پرتقال خشک شده را به مربا اضافه کنيد ولي قبل از اضافه کردن پوست پرتقال حتماً مربا را به طور جداگانه بجوشانيد و تا چند ساعت در آب سرد نگهداريد. (بهتر است آب آن را چندبار عوض کنيد.)
  حالا نوبت پيشنهاد دومين غذا خوشمزس، طرز تهيه سالاد ماکاروني  که بسيار سادس و سليقه‌اي، يعني شما خيلي آزاد در تغيير مواد به کار رفته آن هستيد.

4 روش براي طرز تهيه سالاد ماکاروني:

سالاد ماکاروني را مي‌توان با مواد مختلفي از مرغ، ژامبون، سيب زميني، تخم مرغ و… درست کرد که ما به تعدادي از آن‌ها در زير خواهيم پرداخت.

مواد لازم براي تهيه سالاد ماکاروني با ژامبون

 • ژامبون (300 گرم)
 • ماکاروني فرمي (300 گرم)
 • خيار شور (5 عدد)
 • سيب زميني (2 عدد)
 • هويج (2 عدد کوچک)
 • نخود فرنگي (100 گرم)
 • شويد خشک شده (1 قاشق چاي خوري)
 • سس مايونز (به مقدار لازم)
 • نمک و فلفل سياه (به اندازه کافي)   

 ?طرز تهيه سالاد ماکاروني

در اولين مرحله براي تهيه سالاد ماکاروني ابتدا هويج و سيب زميني‌ها را بشوييد، پوست بگيريد و در يک قابلمه بريزيد. بر روي آن آب بريزيد و با حرارت ملايم اجاق گاز آن‌ها را طوري بپزيد که کاملاً پخته شوند اما فرم خود را از دست ندهند تا در هنگام مخلوط کردن با ديگر مواد سالاد ماکاروني له نشوند. سپس هويج‌ها و سيب زميني‌ها را از قابلمه خارج کنيد و بر روي تخته آشپزخانه آن‌ها را نگيني خرد کنيد و در يک کاسه بزرگ بريزيد.

براي آماده کردن ماکاروني‌هاي فرمي آن‌ها را در يک قابلمه بريزيد و روي آن به مقداري آب بريزيد که ماکاروني‌ها در آب شناور شوند. براي اينکه ماکاروني‌ها به هم نچسبند کمتر از يک قاشق غذا خوري به آن روغن اضافه کنيد.

سپس قابلمه را روي اجاق گاز بگذاريد و حرارت زير آن را متوسط بگذاريد. آب را داخل آن بريزيد و زماني که آب به جوش آمد، ماکاروني را داخل آن ريخته و بعد از ?? الي ?? دقيقه ماکاروني پخته شده را آبکش نماييد.

حواستان باشد ماکاروني بيشتر نپزد زيرا حالت شفته به خود مي‌گيرد و قابل استفاده نيست. سپس آن را در آبکش بريزيد تا آب اضافي آن خارج شود.

منظور از پخته بودن ماکاروني اين است که حالت نرم داشته باشد و چنانچه با چنگال آن را برمي‌داريم کاملاً به داخل آن فرو رود.

هنگاميکه که ماکاروني در حال آماده شدن است، کالباس ژامبون و خيار شور را به صورت مربع‌هاي يک شکل و يک اندازه برش دهيد و سپس آن را به ماکاروني اضافه کنيد.

اگر نخود فرنگي سما کنسروي است آن را بجوشانيد و آماده کنيد سپس به همراه شويد خشک شده و فلفل سياه و مقداري نمک و سس مايونز به سالاد ماکاروني اضافه کنيد. دقت کنيد که مواد را به آرامي، به سالاد اضافه کنيد و مخلوط کنيد تا از له شدن آن‌ها جلوگيري کنيد.

در انتها سالاد ماکاروني را با خيارشور، ذرت، گوجه فرنگي و سس تزيين کنيد و روي آن سلفون بکشيد و در يخچال قرار دهيد تا خوب فرم بگيرند و آماده خوردن شوند.

سالاد ماکاروني خوشمزه و مجلسي با مرغ

اگر مي‌خواهيد سالاد ماکاروني شما مجلسي و زيبا باشد، بهتر است از مرغ به جاي ژامبون استفاده کنيد. سپس تمام مراحل بالا را رعايت کنيد تا سالاد شما مجلسي شود. در ضمن براي تزيين سالاد ماکاروني مجلسي مي‌توانيد از سبزيجاتي همچون جعفري خرد شده و پيازچه به همراه ذرت تفت داده شده استفاده کنيد.

سالاد ماکاروني قالبي 

بعد از اينکه مواد سالاد ماکاروني را با يکديگر مخلوط کرديد، همه? سس را به آن اضافه نکنيد، زيرا همه سس توسط ماکاروني جذب مي‌شود و سالاد خشک خواهد شد. بعد از سرد شدن سالاد بقيه سس را به آن اضافه کنيد. براي قالبي شدن سالاد ماکاروني آن را در قالب بگذاريد و نايلون بعد از اينکه مواد سالاد ماکاروني را با يکديگر مخلوط کرديد، همه? سس را به آن اضافه نکنيد، زيرا همه سس توسط ماکاروني جذب مي‌شود و سالاد خشک خواهد شد. بعد از سرد شدن سالاد بقيه سس را به آن اضافه کنيد. براي قالبي شدن سالاد ماکاروني آن را در قالب بگذاريد و نايلون فريزر بر روي آن بکشيد و با قاشق روي آن را صاف کنيد. بعد از مدتي که سالاد ماکاروني خودش را گرفت آن را در ظرف مورد نظر برگردانيد.

 

سالاد ماکاروني به همراه تن ماهي

براي تهيه سالاد ماکاروني، مي‌توانيد به جاي استفاده از ژامبون از تن ماهي استفاده کنيد که بسيار سالم‌تر و مقوي‌تر است. دقت کنيد که قبل از استفاده از تن ماهي آن را بجوشانيد. طرز تهيه اين سالاد ماکاروني نيز همانند دستور قبلي است اما به جاي ژامبون از تن ماهي استفاده مي‌شود.

سالاد ماکاروني گياهي

هميشه در تهيه سالاد ماکاروني لازم نيست از ژامبون، مرغ  يا تن ماهي استفاده کنيد. مي‌توانيد 

از کلم بروکلي، نخود فرنگي و گوجه گيلاسي به صورت نيم پز استفاده کنيد. براي تهيه سس هم از ماست، مقداري سس مايونز و آبليمو تازه استفاده کنيد و به آن فلفل و نمک نيز استفاده کنيد. يک غذاي درجه يک براي گياهخوارها است.
محبوبيت سالاد ماکاروني به قدري زياده که سايت فرانسوي "photo.cuisineactuelle.fr" هم به آن اشاره کرده است.

نکات طلائي در تهيه سالاد ماکاروني:

 • اگر بلافاصله قصد خوردن سالاد ماکاروني را نداريد و مي‌خواهيد در يخچال باقي بماند، به آن سس اضافه نکنيد. يک الي دو ساعت قبل از مصرف سس را اضافه کنيد تا سالاد تازگي و طراوت خود را داشته باشد.
 •  طرز تهيه سالاد ماکاروني که به آن پرداختيم مناسب 4 تا 5 نفر است. در صورت کم يا زياد شدن افراد، نسبت‌هاي مواد اوليه را تغيير دهيد.

در سالاد ماکاروني از تخم مرغ پخته به جاي سيب زميني مي‌توانيد استفاده کنيد.

 

برچسب ها: مربا,بخوریم,یا,سالاد؟,
[ شنبه 3 خرداد 1399 ] [ 10:23 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

مربا بخوريم يا سالاد؟

مربا بخوريم يا سالاد؟

کسي رو ميشناسيد که روي سالاد ماکاروني و هويج بريزد؟ يا برعکس از سالاد در مرباي هويج ماکاروني بريزد؟ خير وجود ندارد. در حال حاضر هم ما قصد نداريم همچين چيز ترسناکي به شما آموزش دهيم. قصد داريم  طرز تهيه مرباي هويج و سالاد ماکاروني را جداگانه به شما آموزش دهيم. هويج يکي از سبزيجات خوشمزه‌اي است که به راحتي مي‌تونين تهيه کنين و در دسترس همگان قرار داره. هويج جز سبزيجاتي هست که خواص زياد اون باعث شده حتماً در وعده‌هايي غذايي از اون استفاده کنيم. بابت خواص بيشمار هويج علاوه بر مصرف خوراکي، از هويج براي ساخت انواع وسايل آرايشي و بهداشتي و ماسک‌ها هم استفاده مي‌شه. حتما شنيدين که در زمان قديم از هويج هم به عنوان ضد آفتاب و هم رنگدهي به لب استفاده مي‌شده.

 

هويج يکي از سبزيجات خوشمزه‌اي است که به راحتي مي‌تونين تهيه کنين و در دسترس همگان قرار داره. هويج جز سبزيجاتي هست که خواص زياد اون باعث شده حتماً در وعده‌هايي غذايي از اون استفاده کنيم. بابت خواص بيشمار هويج علاوه بر مصرف خوراکي، از هويج براي ساخت انواع وسايل آرايشي و بهداشتي و ماسک‌ها هم استفاده مي‌شه. حتما شنيدين که در زمان قديم از هويج هم به عنوان ضد آفتاب و هم رنگدهي به لب استفاده مي‌شده. در اين مقاله ميتوانيد دستور پخت مرباي هويج و سالاد ماکاروني را با هم ببنيد.

خواص هويج: 

به‌خاطر وجود بتاکاروتن در جلوگيري از پيرشدن، محافظت بدن در مقابل بيماري‌ها، جلوگيري از آب مرواريد، جلوگيري از پوکي استخوان و همچنين باعث جلوگيري از عفونت مجاري ادراري مي‌شود. اگر هويج مصرف کنيد سيستم ايمني بدنتان را تقويت مي‌کنيد و در واقع با مصرف آن مقدار کلسترول خون را پايين مي‌آورديد. هويج سرشار از پتاسيم، فيبر و ويتامين K است. بسيار از آن در کاهش وزن استفاده مي‌شود بابت کم بودن مقدار کلسترول. هويج در انواع رنگ سفيد، زرد، نارنجي و بنفش موجود است، که ما ايرانيان معمولاً رنگ نارنجي هويج را مي‌شناسيم و خريداري مي‌کنيم بابت درصد آب بالايي که دارد بسيار براي پوست و مو مفيد و تقويت کننده است. همچنين ويتامين A موجود در هويج تقويت کننده چشم است. ويتامين B موجود در هويج بسيار براي تقويت و آرامش اعصاب مهم به شمار مي‌آيد. ساير دستورهاي آشپزي و انواع مرباها و غذاي خوشمزه

مصرف هويج خام بهتر است يا پخته؟

اکثر افراد اين‌گونه تصور مي‌کنند که تمامي ميوه‌ها و سبزي‌ها بهتر است به صورت خام مصرف شود. اين ادعا تا حدي درست است زيرا پختن هويج باعث از بين رفتن فيبر آن مي‌شود ولي کاروتن در اثر پختن از بين نمي‌رود. طبق نتايج مطالعات اخير انجام شده، بهترين روش مصرف هويج، به صورت بخارپز است. و هويج پخته شده آنتي اکسيدان بيشتري نسبت به نوع خام آن دارد. خوردن هويج پخته شده استرس را کم مي‌کند. پس اگر شما جز کساني هستيد که تنش و اضطاب زيادي داريد، توصيه مي‌کنيم خوردن هويج پخته شده را در برنامه غذايي خود بگنجانيد. برخي ديگر از خواص هويج به طور کلي در ادامه ذکر شده‌اند.

هويج به دليل خواص زيادي که دارد بسيار از آن در غذاها و دسرهاي متنوع استفاده مي‌شود، ما در اينجا به 2 نوع غذاي بسيار محبوب و پرطرفداري اشاره مي‌کنيم که در آن از هويج استفاده شده است.

اولين غذايي که ما به شما معرفي مي‌کنيم،  مرباي هويج دسر خوشمزه‌اي است که مي‌تونين از اون در هنگام صبحانه يا عصرانه نوش جان کنين.

دومين غذاي پيشنهادي ما به شما، غذاي پرطرفدار سالاد ماکاروني هست که بسيار هم به عنوان غذاي اصلي و هم به عنوان پيش غذا در مهماني‌ها استفاده مي‌شود.

طرز تهيه مرباي هويج خوشمزه خانگي، مخصوص صبحانه 

بين همه‌ي مرباهاي موجود به جرات مي‌تونم بگم که راحترين و ساده ترين آن‌ها مرباي هويج خوشمزس که زمان کمي از شما مي‌گيره. فقط وسط اين مقاله به يه نکته اشاره کنم. علاوه بر طرز تهيه مرباي هويج و سالاد ماکاروني ميتونيد به مجله اکالا بريد و بعضي از دستور غذاهاي عجيب غريب ديگه هم ببينيد.

jc83_q4.jpg

مواد لازم براي تهيهي مرباي هويج :

 • هويج: 1 کيلو
 • شکر: 1 کيلو
 • گلاب: 1.2 پيمانه (يا وانيل: يک چهارم پيمانه)
 • آب ليموترش: 2 ق غ خوري
 • آب: 1 پيمانه
 • دانه‌هاي هل: 1 ق غ خوري
 • خلال پسته: 1 ق غ خوري
 • خلال بادام: 1 ق غ خوري
 • دانه‌ي به: 1 ق غ خوري

طرز تهيهي مرباي هويج:

 • در مرحله اول هويج‌ها را تميز بشوريد و خيلي نازک پوست بگيريد و رنده يا خلالي کنيد.
 • سپس شکر را به آن اضافه کنيد و کاملاً شکر و هويج را با هم مخلوط کنيد. سپس اين مخلوط را 24 ساعت در يخچال بگذاريد.
 • بعد از گذشت 24 ساعت ظرف را بيرون آوريد و آب را به آن اضافه کنيد و روي حرارت قرار دهيد. ابتدا حرارت زياد باشد تا بجوشد، سپس حرارت را کم کنيد.
 • چون مرباي هويج لعاب ندارد مي‌توانيد از دانه‌هاي به استفاده کنيد. ابتدا دانه‌هاي به را شسته و سپس آن‌ها را همراه با دانه‌هاي هل در مرباي در حال جوش بياندازيد. سپس حرارت را کم کنيد و درب ظرف را ببنديد تا هويج نرم و پخته شود. براي عطر بخشيدن به مربا از وانيل هم مي‌توانيد استفاده کنيد ولي آن را در مرحله? آخر اضافه کنيد.
 • اگر بعد از نرم شدن هويج آب مربا زياد بود درب ظرف را برداريد و به مدت 30 دقيقه? ديگر اجازه دهيد تا آب آن کاملاً بخار شود و مربا لعاب‌دار گردد.
 • شهد مرباي هويج به دليل وجود دانه‌هاي به غليظ است. بعد از اين مرحله دانه‌هاي به را خارج کنيد. حدود 10 دقيقه قبل از برداشتن مربا از روي حرارت، آب ليمو را به مربا اضافه کنيد. سپس مربا را خوب هم بزنيد. خلال پسته و بادام هم که کاملاً سليقه‌اي است را هم اضافه کنيد. دليل اضافه کردن آبليمو جلوگيري از شکرک زدن مربا است. اگر آبليمو را بيش از حد اضافه کنيد
 • باعث‌ترش شدن مربا مي‌شود. به همين دليل از جوهر ليمو هم مي‌توانيد استفاده کنيد.
 • در آخر گلاب يا وانيل را هم اضافه کنيد و اجازه دهيد مربا به اندازه? 2 تا 3 دقيقه? ديگر بپزد. حالا مربا آماده است و شما مي‌توانيد آن را در ظرف بريزيد. گلاب و وانيل تاثيري در مزه مربا ندارند و فقط براي بهتر شدن عطر آن استفاده مي‌شوند.
 • براي اين‌که مربا طعم متفاوت‌تري داشته باشد، مي‌توانيد کمي پوست پرتقال به آن اضافه کنيد. براي اضافه کردن پوست پرتقال دقت کنيد که نصف پيمانه از پوست پرتقال خشک شده را به مربا اضافه کنيد ولي قبل از اضافه کردن پوست پرتقال حتماً مربا را به طور جداگانه بجوشانيد و تا چند ساعت در آب سرد نگهداريد. (بهتر است آب آن را چندبار عوض کنيد.)
  حالا نوبت پيشنهاد دومين غذا خوشمزس، طرز تهيه سالاد ماکاروني  که بسيار سادس و سليقه‌اي، يعني شما خيلي آزاد در تغيير مواد به کار رفته آن هستيد.

4 روش براي طرز تهيه سالاد ماکاروني:

سالاد ماکاروني را مي‌توان با مواد مختلفي از مرغ، ژامبون، سيب زميني، تخم مرغ و… درست کرد که ما به تعدادي از آن‌ها در زير خواهيم پرداخت.

مواد لازم براي تهيه سالاد ماکاروني با ژامبون

 • ژامبون (300 گرم)
 • ماکاروني فرمي (300 گرم)
 • خيار شور (5 عدد)
 • سيب زميني (2 عدد)
 • هويج (2 عدد کوچک)
 • نخود فرنگي (100 گرم)
 • شويد خشک شده (1 قاشق چاي خوري)
 • سس مايونز (به مقدار لازم)
 • نمک و فلفل سياه (به اندازه کافي)   

 ?طرز تهيه سالاد ماکاروني

در اولين مرحله براي تهيه سالاد ماکاروني ابتدا هويج و سيب زميني‌ها را بشوييد، پوست بگيريد و در يک قابلمه بريزيد. بر روي آن آب بريزيد و با حرارت ملايم اجاق گاز آن‌ها را طوري بپزيد که کاملاً پخته شوند اما فرم خود را از دست ندهند تا در هنگام مخلوط کردن با ديگر مواد سالاد ماکاروني له نشوند. سپس هويج‌ها و سيب زميني‌ها را از قابلمه خارج کنيد و بر روي تخته آشپزخانه آن‌ها را نگيني خرد کنيد و در يک کاسه بزرگ بريزيد.

براي آماده کردن ماکاروني‌هاي فرمي آن‌ها را در يک قابلمه بريزيد و روي آن به مقداري آب بريزيد که ماکاروني‌ها در آب شناور شوند. براي اينکه ماکاروني‌ها به هم نچسبند کمتر از يک قاشق غذا خوري به آن روغن اضافه کنيد.

سپس قابلمه را روي اجاق گاز بگذاريد و حرارت زير آن را متوسط بگذاريد. آب را داخل آن بريزيد و زماني که آب به جوش آمد، ماکاروني را داخل آن ريخته و بعد از ?? الي ?? دقيقه ماکاروني پخته شده را آبکش نماييد.

حواستان باشد ماکاروني بيشتر نپزد زيرا حالت شفته به خود مي‌گيرد و قابل استفاده نيست. سپس آن را در آبکش بريزيد تا آب اضافي آن خارج شود.

منظور از پخته بودن ماکاروني اين است که حالت نرم داشته باشد و چنانچه با چنگال آن را برمي‌داريم کاملاً به داخل آن فرو رود.

هنگاميکه که ماکاروني در حال آماده شدن است، کالباس ژامبون و خيار شور را به صورت مربع‌هاي يک شکل و يک اندازه برش دهيد و سپس آن را به ماکاروني اضافه کنيد.

اگر نخود فرنگي سما کنسروي است آن را بجوشانيد و آماده کنيد سپس به همراه شويد خشک شده و فلفل سياه و مقداري نمک و سس مايونز به سالاد ماکاروني اضافه کنيد. دقت کنيد که مواد را به آرامي، به سالاد اضافه کنيد و مخلوط کنيد تا از له شدن آن‌ها جلوگيري کنيد.

در انتها سالاد ماکاروني را با خيارشور، ذرت، گوجه فرنگي و سس تزيين کنيد و روي آن سلفون بکشيد و در يخچال قرار دهيد تا خوب فرم بگيرند و آماده خوردن شوند.

سالاد ماکاروني خوشمزه و مجلسي با مرغ

اگر مي‌خواهيد سالاد ماکاروني شما مجلسي و زيبا باشد، بهتر است از مرغ به جاي ژامبون استفاده کنيد. سپس تمام مراحل بالا را رعايت کنيد تا سالاد شما مجلسي شود. در ضمن براي تزيين سالاد ماکاروني مجلسي مي‌توانيد از سبزيجاتي همچون جعفري خرد شده و پيازچه به همراه ذرت تفت داده شده استفاده کنيد.

سالاد ماکاروني قالبي 

بعد از اينکه مواد سالاد ماکاروني را با يکديگر مخلوط کرديد، همه? سس را به آن اضافه نکنيد، زيرا همه سس توسط ماکاروني جذب مي‌شود و سالاد خشک خواهد شد. بعد از سرد شدن سالاد بقيه سس را به آن اضافه کنيد. براي قالبي شدن سالاد ماکاروني آن را در قالب بگذاريد و نايلون بعد از اينکه مواد سالاد ماکاروني را با يکديگر مخلوط کرديد، همه? سس را به آن اضافه نکنيد، زيرا همه سس توسط ماکاروني جذب مي‌شود و سالاد خشک خواهد شد. بعد از سرد شدن سالاد بقيه سس را به آن اضافه کنيد. براي قالبي شدن سالاد ماکاروني آن را در قالب بگذاريد و نايلون فريزر بر روي آن بکشيد و با قاشق روي آن را صاف کنيد. بعد از مدتي که سالاد ماکاروني خودش را گرفت آن را در ظرف مورد نظر برگردانيد.

 

سالاد ماکاروني به همراه تن ماهي

براي تهيه سالاد ماکاروني، مي‌توانيد به جاي استفاده از ژامبون از تن ماهي استفاده کنيد که بسيار سالم‌تر و مقوي‌تر است. دقت کنيد که قبل از استفاده از تن ماهي آن را بجوشانيد. طرز تهيه اين سالاد ماکاروني نيز همانند دستور قبلي است اما به جاي ژامبون از تن ماهي استفاده مي‌شود.

سالاد ماکاروني گياهي

هميشه در تهيه سالاد ماکاروني لازم نيست از ژامبون، مرغ  يا تن ماهي استفاده کنيد. مي‌توانيد 

از کلم بروکلي، نخود فرنگي و گوجه گيلاسي به صورت نيم پز استفاده کنيد. براي تهيه سس هم از ماست، مقداري سس مايونز و آبليمو تازه استفاده کنيد و به آن فلفل و نمک نيز استفاده کنيد. يک غذاي درجه يک براي گياهخوارها است.
محبوبيت سالاد ماکاروني به قدري زياده که سايت فرانسوي "photo.cuisineactuelle.fr" هم به آن اشاره کرده است.

نکات طلائي در تهيه سالاد ماکاروني:

 • اگر بلافاصله قصد خوردن سالاد ماکاروني را نداريد و مي‌خواهيد در يخچال باقي بماند، به آن سس اضافه نکنيد. يک الي دو ساعت قبل از مصرف سس را اضافه کنيد تا سالاد تازگي و طراوت خود را داشته باشد.
 •  طرز تهيه سالاد ماکاروني که به آن پرداختيم مناسب 4 تا 5 نفر است. در صورت کم يا زياد شدن افراد، نسبت‌هاي مواد اوليه را تغيير دهيد.

در سالاد ماکاروني از تخم مرغ پخته به جاي سيب زميني مي‌توانيد استفاده کنيد.

 

برچسب ها: مربا,بخوریم,یا,سالاد؟,
[ شنبه 3 خرداد 1399 ] [ 10:06 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

طرز تهيه انواع فلافل، آش رشته وآبگوشت


 

نخود يکي از حبوبات مورد علاقه خانواده هاي ايراني است؛ در اين دستور اشپزي سعي ميشود سه غذاي پرطرفدار با نخود به شما آموزش داده شود. ما شما را با طرز تهيه انواع فلافل، آش رشته وآبگوشت آشنا ميکنيم. همان طور که ميدانيد. نخود يکي از حبوبات محبوب و بسيار سالم براي بدن است. گياه نخود، به صورت بوته‌اي و به صورت يک سال در ميان، در زمين هاي کشاورزي کاشته مي‌شود. اين ماده غذايي سرشار از ويتامين است.

فقط يک نکته مهم وجود دارد، توجه داشته باشيد که قبل از پختن نخود، آن را حتما حدود 12 ساعت در آب بگذاريد تا خيس بخوره و نفخ آن گرفته شود.

چند مدل غذا ايراني که با نخود درست مي‌شود.

فلافل

18ew_q2.jpg

فلافل يک نوع فست فود است، که شهرت زيادي پيدا کرده. طرز تهيه فلافل کاري آسان است، فلافل طعمي تند داشته و نخود جزء مواد اصلي اين غذاي خوشمزه است.

دستور تهيه فلافل:

 • 400 گرم نخودها را در يک کاسه آب حدود 12 ساعت بخيسانيد و حتما آب آن را عوض کنيد.
   
 • 4 عدد سيررا به همراه 2 عدد پياز پوست بگيريد و بشوييد. سپس به همراه نخودي که کاملا خيس خورده که آبکش کرده ايد در چرخ گوشت بريزيد و آن را دو مرتبه چرخ کنيد تا کاملا يکدست شوند.
   
 • 200 گرم جعفري را پاک کنيد و بشوييد. سپس آن ها را بر روي تخته آشپزخانه به صورت خرد کنيد. سپس در ادامه جعفري خرد شده را به کاسه نخود اضافه کنيد. سپس 2 عدد تخم مرغ را بشکنيد و در کاسه تخم مرغ بريزيد. و در ادامه به مواد داخل کاسه به صورت کم کم 3 قاشق غذاخوري آرد نخودچي را اضافه کنيد و مواد را مرتبا هم بزنيد تا مايه فلافل آماده شود و خودش را بگيرد.
   
 • کمي از نمک، زردچوبه و فلفل سياه و تخم گشنيز و زيره را کاملا خرد کنيد و به کاسه نخود اضافه کنيد و به خوبي مواد را هم بزنيد. در صورت تمايل مي توانيد از مقداري فلفل قرمز براي تند شدن فلافل استفاده کنيد.
   
 • براي سرخ کردن فلافل ها از يک تابه گود استفاده کنيد و بايد به مقداري روغن به قابلمه اضافه کنيد تا فلافل ها در آن غوطه ور شوند. بعد از اينکه روغن کاملا داغ شد. بعد از اينکه تمامي فلافل ها را سرخ کرديد، آن ها را در يک حوله کاغذي قرار دهيد تا روغن اضافي آن‌ها خارج شود. حالا نوش جان کنيد.

آبگوشت

آبگوشت نوعي غذاي قديمي و سنتي ايراني به حساب مياد، طرز تهيه آبگوشت را ما براي شما نوشتيم تا درست کنين و در کنار خانواده لذت ببريد. آب آبگوشت را با نان تليت مي‌کنند و گوشت آن را به شکل گوشت کوبيده مي‌خورند.

دستور تهيه آبگوشت:

 • قبل از شروع به آشپزي، از شب قبل نخود و لوبياها را در يک کاسه آب بريزيد و بگذاريد تا کاملا خيس بخورند و حدود دو بار هم آب آن‌ها را عوض کنيد. اين کار باعث مي‌شود که نفخ لوبيا و نخود از بين برود و به مراتب راحت‌تر پخته شوند.
 • يک پياز را پوست بگيريد و بشوييد و خرد کنيد سپس به همراه گوشت با کمي نمک و فلفل زرد چوبه و روغن مايع داخل قابلمه تفت بدين.
 • 7 پيمانه آب به همراه نخود و لوبيا اضافه کنيد و قابلمه را بر روي اجاق گاز با حرارت ملايم قرار دهيد تا به آرامي پخته شوند.
 • بعد از گذشت سه ساعت، 2 عدد سيب زميني‌ها را پوست بگيريد و بشوييد. سپس آن‌ها را به قابلمه اضافه کنيد.
 • حدود بيست دقيقه ديگر رب گوجه اضافه کنيد.

نکته مهم در پختن آبگوشت : حرارت مي باشد. هر چقدر حرارت اجاق گاز آن ملايم و کم تر باشد، باعث مي شود آبگوشت به آرامي پخته شود . اصطلاحا به طور کامل جا بيفتد. نوش جان

آش رشته

يکي از پرطرفدارترين غذاها است، که معمولا در ايام خاص براي نذري دادن استفاده مي‌شود. در محتويات آش رشته هم نخود استفاده مي‌شود. در اين بلاگ طرز تهيه آش رشته مجلسي را آموزش مي‌دهيم.

دستور تهيه آش رشته:

 • پيازها را خرد کنيد. يک قابلمه را که مقداري روغن مايع در آن ريخته ايد را بر روي اجاق گاز با حرارت ملايم قرار دهيد تا روغن کاملا داغ شود. بعد از داغ شدن روغن، پياز خرد شده را به قابلمه اضافه کنيد و تفت دهيد. بعد از اينکه مقداري پياز نرم شد، زردچوبه و فلفل سياه به آن اضافه کنيد و خوب مواد را هم بزنيد و با يکديگر تفت دهيد.
   
 • بعد از اينکه حبوباتي داخل قابلمه پخته شدند، آن ها را به داخل قابلمه پيازها اضافه کنيد. و مقداري آن ها را با يکديگر تفت دهيد. سپس به قابلمه چند پيمانه آب جوش اضافه کنيد و سپس عدس را آبکش کنيد و آن را نيز به قابلمه اضافه کنيد و در قابلمه را بگذاريد تا عدس ها نيز کاملا پخته شوند.
   
 • سبزي آش که شامل تره، جعفري، شنبليله و گشنيز مي باشد را پاک کنيد و بشوييد. سپس آن ها را بر روي تخته آشپزخانه به صورت ساطوري خرد کنيد. و در ادامه آن را به قابلمه اضافه کنيد. و مواد داخل قابلمه را با يک ملاقه هم بزنيد. بهتر است که در اين مرحله در قابلمه را نيمه باز بگذاريد، چونکه اگر در قابلمه کاملا بسته شود، باعث مي شود که رنگ سبزي تيره شود.
   
 • اضافه کردن رشته آشي به آش رشته، بعد از پخته شدن کامل سبزي آشي مي باشد. در صورت تمايل مي توانيد مقداري کشک هم در اين مرحله به آش اضافه کنيد تا به همراه ساير مواد داخل آش به خوبي پخته شوند.

منبع: https://blog.okala.com/

 

 

 

برچسب ها: ,طرز,تهیه,انواع,فلافل،,آش,رشته,وآبگوشت,
[ شنبه 3 خرداد 1399 ] [ 9:47 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

موانع موجود در راه اندازي کارگاه

مشکلات موجود در راه توليدات در ايران چيست ؟

کيف و کفش ? محصولي هستند که هم مردان و زنان به صورت روزمره به آن نيازمند هستند

و در واقع نمي توانند اين کالا را از زندگي خود حذف کنند. در حال حاظر با توجه به افزايش قيمت دلار کيف هاي خارجي

به صورت وحشتناکي گران شده اند. به عبارتي براي خريد يک کيف خارجي شما بايد حقوق چندين ماه خود را برپردازيد.

خوشبختانه در اين اوضاع بد مالي, هنوز افرادي هستند که دست در کار توليدات دارند و سعي مي کنند,

تا با حداقل قيمت اما با حداکثر کيفيت بهترين

محصولات ايراني را در اين مرز و بوم ارائه دهند. ما در اين مقاله از توليدي کيف  سعي مي کنيم

شما را با مشکلات و حقايت توليد کنندگان در ايران بيشتر آشنا کنيم.

از مشکلات اصلي توليدي کيف در شرايط فعلي

همانطور که مي دانيد يکي از سخترين شغل ها در ايران تاسيس کارخانه ها

و يا توليدي هاي محصولاتي شبيه به کيف و کفش است. دليل سخت بودن اين گونه مشاغل بسيار متعدد است که مهمترين آنها عبارتند از:
عدم حمايت دولت از کسب و کار هاي کوچک: دولت با توجه به مشکلات اقتصادي و تحريم هاي آمريکا وارد فضاي سخت اقتصادي شده است

و در حال حاظر توانايي حمايت مالي و هر نوع حمايت ديگري را ندارد.

خريد گران و ثابت نبودن قيمت هاي محصولات اوليه براي ساخت کيف

يکي ديگر از سخترين بخش هاي توليد داخلي, تهيه مواد اوليه,

مثل چرم طبيعي و يا چرم مصنوعي ست که به دليل افزايش روز افزون قيمت دلار توليد کننده ها را زير فشار قرار داده است.
عدم حمايت مردم از توليدکنندگان ايراني : يکي از بدترين اخلاق مردم ايران عدم حمايت مردم از توليدات داخلي ست,

که البته در چند سال اخير حمايت هاي مردن از توليد کنندگان داخلي کمي بهتر شده است

ولي باز هم مردم بايد سعي کنند به توليد کنندگان هم وطن خود اعتماد بيشتري داشته باشند

و سعي کنند در سبد خريد خود کالا هاي ايراني بيشتري را قرار دهند.

حمايت ما از توليد کندده هاي واقعي در داخل کشور

حال که از مشکلات توليد در اين زمينه با شما صحبت کرديم بد نيست که بدانيد ايران در توليدات کيف و کفش بسيار حرفه است

و به دليل در دست داشتن دوزنده هايي ماهر و البته دلسوز, همواره در صنعت توليدي کيف هم در ايران و هم در خارج از کشور پيشرو بوده است.

ما نيز مي توانيم با کمي حمايت به توليد کنندگان داخلي کمک کنيم . به عنوان مثال يکي از توليدي کيف هاي خوب در ايران شرکت کيف يک است,

اين توليدي در حال حاظر با توجه به دارا بودن کارگران ماهر و در دست داشتن

چرم هاي طبيعي و مصنوعي مرغوب توليدات کيف خود را به صورت انبوه به پيش ميبرد.

نتيجه گيري: ما در اين مقاله به شما از سختي هاي مربوط به توليدات در ايران را ذکر کرديم,

که در اين شرايط سخت افراد دلسوزي سعي مي کنند با تمام تلاش کيف هاي خوبي را به ما ارائه دهند.

يکي از اين توليدي کيف ها توليدي ارزان کيف  است که شما ميتوانيد از سايت آنها نيز به صورت آنلاين

خريد اينترنتي انجام دهيد و از اين طريق از آنها حمايت کنيد.

مطالب مرتبط :

توليدي کيف مدرسه اي

لينک صفحه :

http://arzankif.ir/tag/%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-%da%a9%db%8c%d9%81-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d9%86

سايت منبع :

http://arzankif.ir

 

برچسب ها: موانع,موجود,در,راه,اندازی,کارگاه,
[ پنجشنبه 1 خرداد 1399 ] [ 20:48 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

راهنماي جامع ورود به بازار بورس

راهنماي جامع ورود به بازار بورس

 

wkvs_w2.jpg 

بازار بورس در بازه زماني دو سال گذشته با رشد 400 درصدي توانست بالاترين سود دهي را در ميان بازارهاي مالي به خود اختصاص دهد.

افراد زيادي به دنبال ورود به بازار بورس هستند اما به درستي اطلاع ندارن نقطه آغاز سرمايه گذاري در بازار بورس کجاست؟ نحوه دريافت کد بورسي و ثبت نام در بورس به چه شکل است؟ آموزش بورس چگونه است؟ صندوق سرمايه گذاري چيست؟ و سوالاتي از اين قبيل که در اين مطلب به آنها پاسخ خواهيم داد.

اطلاعات بيشتر: دريافت کد بورسي

ما در اين مقاله قصد داريم در چند دقيقه شما رو با بازار بورس آشنا کنيم و در نهايت تصميم با شماست که دوست داريد در اين بازار فعاليت کنيد يا خير؟
به طور خلاصه در بازار بورس اوراق بهادار همانند هر بازار ديگري يک سمت خريدار وجود دارد و سمت ديگر فروشنده (عرضه و تقاضا). اما چيزي که شما خريد و فروش مي‌کنيد به صورت فيزيکي و قابل لمس نيست و به بيان ديگر شما سهام شرکت‌ها و کارخانه جات را خريد و فروش مي‌کنيد.

شما در عمل سهام شرکتي يا کارخانه‌اي را خريداري مي‌کنيد که در حال توليد يا فروش محصولي و يا خدمتي است (مثلاً شرکت ايران خودرو، انواع ماشين‌هاي سواري و قطعات آن‌ها را توليد و به فروش مي‌رساند). حال شما با خريدن سهام شرکت ايران خودرو، در سودي که اين شرکت از فروش محصولات خود کسب مي‌کند، شريک خواهيد بود.

به اين نکته نيز بايد توجه داشت که شما به طور مستقيم نمي‌توانيد سهام شرکت‌ها را از خود شرکت‌ها خريداري کنيد و طبق قانون بايد اين کار را از طريق شرکت‌هاي کارگزاري داراي مجوز سازمان بورس وزارت اقتصاد انجام دهيد. کافي است مقداري جست و جو کنيد تا بهترين کارگزاري را براي انجام معاملات خود انتخاب کنيد.

انواع راه‌هاي سرمايه گذاري در بورس

روش‌هاي سرمايه گذاري در بورس به دو مدل  مستقيم (دريافت کد سهامداري) و غير مستقيم (خريد واحد صندوق‌هاي سرمايه گذاري) است.

روش مستقيم براي افرادي پيشنهاد مي‌شود که زمان کافي براي انجام معاملات توسط خودشان را دارند. اين افراد با دريافت کد بورسي به عنوان اولين قدم براي خريد سهام و پس از کسب اطلاعات و دانش کافي مي‌توانند به صورت آنلاين اقدام به خريد و فروش سهام نمايند.

اما روش غير مستقيم به افرادي پيشنهاد مي‌شود که زمان لازم براي انجام معاملات توسط خودشان را ندارند و تمايل دارند در صندوق‌ها سرمايه گذاري کنند و در عمل معاملات خود را به شرکت‌هاي کارگزاري و صندوق‌ها تحت نظر آنها بسپارند.

اين افراد همچنين مي‌توانند از خدمات مديريت سرمايه يا سبدگرداني که توسط کارگزاري‌هاي داراي مجوز از سازمان بورس انجام مي‌شود اقدام به سرمايه گذاري در بورس نمايند.

هر دو روش قانوني و تحت نظارت سازمان بورس بوده وپس از احراز هويت افراد سرمايه گذار انجام خواهد شد.

آموزش بورس

براي موفقيت در بازار بورس مثل هر کسب و کار ديگري بايد دانش و تجربه کافي را داشته باشيد. براي يادگيري بورس لازم است تا در روزهاي اول مطالعات زيادي در اين زمينه داشته باشيد. پيشنهاد مي‌کنيم کتاب آموزش بورس در ?? دقيقه را بخوانيد.

از طريق اين صفحه هم مي‌توانيد بورس را به صورت کاملاً رايگان فرابگيريد: آموزش بورس

در کنار آموزش بورس بايد از اخبار صنايع مختلف مطلع باشيد. همچنين اطلاعيه‌هاي شرکت‌ها در رابطه با فروش و صورت‌ها مالي با خبر باشيد و آنها را دنبال و تحليل کنيد.

به صورت خلاصه آموزش بورس، تحليل بنيادي سهم (آمار ميزان فروش، صورت‌هاي مالي و…) به همراه تحليل تکنيکال نمودار و روند قيمتي سهام هر شرکت در کنار هم به شما اين پيام را مي‌دهد که سهام اين شرکت ارزنده است يا خير؟ کدام سهام را بخريد و کدام سهام را بفروشيد؟

نتيجه گيري و چند توصيه بورسي مهم
در نهايت اين که اگر تصميم داريد در بورس موفق باشيد و کسب سود کنيد حتماً آموزش ببينيد، در دوره‌هاي آموزشي شرکت کنيد و سعي کنيد با ايجاد ارتباطات مناسب و دنبال کردن اخبار شرکت‌ها سود بيشتري در اين بازار کسب کنيد.

از مشاوره گرفتن از افراد غير متخصص و غير قابل اعتماد خودداري کنيد و با تکيه بر دانش و اطلاعات خود شروع به معامله در بازار بورس کنيد.

هميشه به ياد داشته باشيد که بازار بورس بازاري سود ده براي افراد صبور و بازاري زيان ده براي افراد عجول و هيجاني است.

 

برچسب ها: راهنمای,جامع,ورود,به,بازار,بورس,
[ سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 ] [ 22:02 ] [ کاووسی فر ]
[ ]